Glenn and Melinda Adams Service Project of the Year Award Recipients

2018

Nathan Alan Fain – Chattahoochee (091)

2017

Jeffrey (Blake) Deaton – East Carolina (426)

2016

Zachary John Blohm – Three Harbors (636)

2015

Shane Uribe – San Diego-Imperial (049)

2014

Cody Allen Eckels – Laurel Highlands (527)

2013

Elijah Trey LeCroix – Greater Alabama (001)

2012

Elija Austin King – Hoosier Trails (145)

2011

Jeffrey Edward Cox – Central Florida (083)

2010

Alex Griffith – Baltimore Area (220)

Central

2018

Thomas Joseph Fulford – Greater St. Louis Area (312)

2017

Jacob Matvey Fry – Tecumseh (439)

2016

Zachary John Blohm – Three Harbors (636) National Recipient

2015

Nicholas B. Gross – Greater St. Louis Area (312)

2014

Kyle James Miller – Simon Kenton Council (441)

2013

Forrest Whitaker Bernhardt – President Gerald R. Ford FSC (781)

2012

Elijia Austin King – Hoosier Trails (145) National Recipient

2011

Darren Riskedal – W.D. Boyce (138)

2010

Justin Lee Mengon – Buckeye (436)

Northeast

2018

Connecticut Yankee (072)

2017

Brendan M. Sullivan – Mayflower (251)

2016

Jack Zimmerman – Northern New Jersey (333)

2015

Ian Napolean – National Capital Area (082)

2014

Cody Allen Eckels – Laurel Highlands (527) National Recipient

2013

Conor R. Butler – Mayflower (251)

2012

Nicholas Lloyd Kulick – National Capital Area (082)

2011

Carter Evan-Alden Hill – Connecticut Rivers (066)

2010

Alex Griffith – Baltimore Area (220) National Recipient

Southern

2018

Nathan Alan Fain – Chattahoochee (091) National Recipient

2017

Jeffrey (Blake) Deaton – East Carolina (426) National Recipient

2016

John Michael Thomas – Central Florida (083)

2015

Michelangelo Felipe Dominguez – Central Florida (083)

2014

John Frederick Carlson – Cherokee Area (556)

2013

Elijah Trey LeCroix – Greater Alabama (001) National Recipient

2012

James Tyler Myers – Piedmont (420)

2011

Jeffrey Edward Cox – Central Florida (083) National Recipient

2010

Torey McCleskey – Central Florida (083) National Recipient

Western

2018

Zachary Cole Williams – San Diego-Imperial (049)

2017

Evan Wright – San Diego-Imperial (049)

2016

Alexander Ravi Suppiah – Pacific Skyline (031)

2015

Shane Uribe – San Diego-Imperial (049) National Recipient

2014

Ramon Anthony Solis – San Diego-Imperial (049)

2013

Zane Marshall Grzeszczak – Aloha (104) National Recipient

2012

Hayden Robert Hall – Orange County Council (039)

2011

Samuel A. Moore – Pacific Skyline (031)

2010

Patrick Talmadge Malone- Silicon Valley Monterey Bay (055)